Dajemy Impuls do działania!

wpolpraca ambasady brytyjskiej i fundacji impuls
Fundacja Impuls aktywnie wspiera głos młodzieży, budując platformę i oddając mikrofon. Przekazujemy wiedzę, świadcząc nowe, lepsze możliwości rozwoju, a także tworzymy narzędzia, które pomagają osiągać coraz ambitniejsze cele. Dążymy do bycia źródłem inspiracji do wpływania na rzeczywistość i kreowania naszego jutra w duchu demokracji, równości oraz sprawiedliwości społecznej.
zdjecie-klasowe

Jesteśmy aspirującą, szybko rosnącą i dynamiczną organizacją społeczną. W ciągu ostatnich trzech lat stworzyliśmy stabilny oraz zaangażowany zespół, liczący ponad 80 osób z całej Polski. Każdy głos czy opinia jest dla nas ważna, ponieważ to właśnie one czynią nas otwartymi oraz unikatowymi i pozwalają na innowacyjne podejście do pomysłów oraz problemów młodzieży.

Kierujemy się przemyślaną strategią stworzoną przez nas, oraz prowadzimy szerokie portfolio projektów, do jednych z najbardziej znaczących zaliczamy:

Change:academy

Kompleksowa akademia zmiany społecznej online. Mentoringiem i wsparciem objęliśmy 1423 uczestników z całej Polski przeprowadzając ponad 64 godzin wydarzeń wraz z 105 prelegentów. Celem projektu jest dawanie młodym osobom narzędzi oraz wiedzy dzięki którym będą mogli profesjonalnie wdrażać swoje pomysły w życie, tym samym wywierając zmianę na świat.

Impuls.press

Społeczny portal skupiony na sprawach ważnych dla młodych i ich dokonaniach. Tworzenie młodzieżowego medium było szansą na zdobycie pierwszych cennych doświadczeń w drodze do kariery dziennikarskiej. Chociaż projekt został zakończony, wypuszczaliśmy 70 artykułów oraz docieraliśmy do ponad 80 tysięcy osób rocznie.

/ti:m/

Wydarzenie, które pokonuje bariery – prawdziwa scena oraz wirtualne stoiska organizacji młodzieżowych dostępne przez dwa dni. Cel to połączyć jak najwięcej zmotywowanych osób z całej Polski z możliwościami działania. Podczas wydarzenia prezentowało się ponad 100 stoisk, a łącznie odwiedziło nas ponad 1000 osób uczestniczących. Targi stworzyliśmy wspólnie z Ambasadą Brytyjską, a patronatu udzieliło nam aż 37 młodzieżowych rad i sejmików.

kamil parol koncepcjonujacy nowe projekty
trzy osoby, ktore rozmawiaja ze soba

Co nas wyróżnia?

• Bezpieczna Przestrzeń
    Realizujemy autorską strategię „bezpiecznej przestrzeni”, aby dbać o dobrostan osób działających w Fundacji oraz zapewniać wszystkim komfortowe warunki współpracy.

• Wierzymy w demokrację
    Decyzje dotyczące przyszłości organizacji podejmujemy razem oraz demokratycznie, a osoby liderskie zespołów wybierane są w corocznych wyborach.

• Metodyka Agile
    Wprowadziliśmy innowacyjny, unikatowy dla NGO, zwinny model zarządzania w metodyce agile. Pozwala ona na profesjonalne podejście do projektów oraz dogłębna współpracę.

• Projekty
    Naszym taktycznym wyborem jest realizowanie projektów o bardzo dużej, ogólnopolskiej skali, których celem jest zmiana społeczna.

Impuls do Rozwoju

Rozwijając się, możemy stawać się coraz bardziej świadomymi osobami, które wspólnie zmieniają świat na lepsze. Doskonalimy się w wielu dziedzinach i odnajdujemy życiowy balans, ponieważ chcemy, aby nasza zmiana była świadoma i empatyczna.

Impuls do Współpracy

Współpracując, możemy osiągnąć więcej! Wymieniamy się doświadczeniami, dyskutujemy i rozszerzamy perspektywę. Naszym priorytetem jest budowanie nie oceniającej, emancypującej, rozwijającej i bezpiecznej przestrzeni do działania dla młodych osób, w której każdy głos się liczy!

Impuls do Odwagi

Chcemy inspirować świat postępowymi ideami, aby żyć w społeczeństwie, w którym nikt nie zostanie pozostawiony z tyłu. Potrzebujemy odwagi, aby w młodym wieku móc wytrwale walczyć o nasze marzenia i stawić czoła problemom przyszłości!

Najczęściej Zadawane Pytania

Jak mogę dołączyć do Impulsu?

Ogłaszamy rekrutację na naszych social mediach – koniecznie nas tam obserwuj! Jeżeli jednak nie możesz się doczekać dołączenia w nasze szeregi wyślij nam maila za pomocą formularza kontaktowego!

Czy osoby niepełnoletnie mogą dołączyć?

Tak, jednak wymagana jest pisemna zgoda Twojego rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak mogę pomóc?

Możesz wesprzeć nas finansowo, wpłacając darowiznę na konto Fundacji. Możesz to zrobić tutaj

Kiedy mogę dołączyć jako uczestnik jakiegoś projektu?

Informacje o wszystkich naszych projektach i możliwościach uczestnictwa znajdziesz na naszych social mediach. Zachęcamy do obserwowania nas na bieżąco

Chciałbym rozpocząć projektową współpracę z Fundacją - co dalej?
Opisz nam swoją propozycję korzystając z formularza kontaktowego. Najchętniej współpracujemy przy projektach skierowanych dla młodych
Jak uzyskać patronat Fundacji?

Możesz uzyskać patronat Fundacji dla swojej inicjatywy, kontaktując się z nami przy pomocy tego formularza. Postaramy się wrócić z odpowiedzią możliwie jak najszybciej.