Skip to content Skip to footer

O nas

Pomysł na Fundację powstał w trakcie rozmów Arkadiusza Czarneckiego oraz Kacpra Parola, dotyczących ogromnej bariery w rozwoju dla młodego pokolenia. Żeby zmienić słyszalność głosów młodych, zgromadziliśmy młode osoby z aktywistycznego środowiska z największym potencjałem. Osoby pełne wielkich marzeń, ale jednocześnie sprawcze w dążeniu do swoich celów. Osoby wierzące w świat przyszłości, który jest oparty na empatii i wspólnocie. Osoby cierpliwe i stale rozwijające swoją wiedzę. Wspólnie wierzymy w siebie, tworząc nie tylko zespół, ale rodzinę. Fundacja jest prekursorem zarówno w wymiarze technologicznym, jak i etycznym. Stale wdrażamy nowe narzędzia, które mogą nam ułatwić organizację naszej pracy oraz realizację projektów. Przykładamy ogromną wagę do respektowania oraz wspierania różnorodności. Aktywnie dążymy do parytetu płci w ramach naszych struktur.

Impuls jest Fundacją stworzoną przez młodych, dla młodych. Jesteśmy młodzieżową organizacją społeczną, której nazwę wymyślił piętnastoletni Jan Bulikowski.

Klimat i ekologia – Nie chcemy żyć w strachu przed odliczaniem kryzysu klimatycznego. Żaden z naszych celów się nie uda, jeżeli nie będzie planety na której można je realizować. Wszystkie nasze działania mają zapobiegać katastrofie klimatycznej. 

 

Równość – “każdy jest równy” choć jest trywializmem jest też naszą mantrą. W naszych szeregach dbamy o parytety płci, zapewniamy sobie safe space i próbujemy się zrozumieć. Chcemy popularyzować to podejście też poza “murami” Impulsu.

 

Edukacja – Wierzymy, że kluczem do zmiany jest dialog i edukacja. Faktami, badaniami i rozmową pokażemy jak wygląda, a jak może wyglądać świat. Oczywiście tylko jeżeli jesteście gotowi.