impuls.academy

preoblemy-techniczne

impuls.academy była prowadzoną przez nas akademią szkoleniową, podczas której we współpracy z wiodącymi organizacjami społecznymi oraz osobami ze świata nauki i biznesu uczyłyśmy i uczyliśmy młodych z całej Polski, jak skutecznie zmieniać świat.

Osób absolwenckich

Godzin bezpłatnych zajęć

Zgłoszeń w rekrutacjach

Osób prelegenckich

Na przestrzeni dwóch edycji 75 osób uzyskało dzięki nam kompetencje liderskie. Wspaniałe działaczki i działaczki z różnych wsi, miast i miejscowości na początku swojej drogi w aktywizmie mogły i mogli poznać kulisy społecznictwa, zawrzeć nowe znajomości i skorzystać z mentorskiego wsparcia. Dzisiaj angażują się w różne fundacje, piszą do mediów i zakładają swoje projekty. Część z nich dołączyła także do impulsu!

Podzielona na trzy bloki: merytoryczny, liderski i praktyczny akademia zapewniła kompleksowe przeszkolenie w najważniejszych w działalności społecznej kompetencjach. Podczas zjazdów szkoleniowych dowiadywaliśmy i dowiadywałyśmy się, jak tworzyć narracje i pisać opowieści, jak organizować czas, planować projekty, a w tym wszystkim także dbać o nasze zdrowie psychiczne i przeciwdziałać wypaleniu aktywistycznemu. Każda z osób uczestniczących brała także udział w tworzeniu projektów zespołowych, z których najlepsze były później realizowane przy wsparciu Fundacji.

Blok Liderski
Nasi eksperci zaprezentowali obszary, które są nieustannie obecne w debatach na tematy takie jak gospodarka, równość, klimat oraz praworządność. Każdy z tych tematów został omówiony zarówno w formie wykładów dla uczestników, jak i na panelach dyskusyjnych, które umożliwiły zapoznanie się z różnorodnymi opiniami na temat aktualnych problemów społecznych.
Blok Liderski
W ramach bloku liderskiego impuls.academy, uczestnicy rozwijali kluczowe umiejętności miękkie, w tym efektywne zarządzanie zespołem i kreowanie marki osobistej, niezbędne dla liderów zmian w XXI wieku. Program zapewniał również wiedzę na temat sztuki przemówień publicznych i skutecznej komunikacji, kluczowych dla budowania wpływu jako lider.
Blok Liderski
W ramach zrealizowanego projektu impuls.academy, nasza doświadczona kadra przedstawiła, jakie narzędzia można wykorzystać, aby wpływać na zmiany w społeczeństwie. Podczas zajęć, dzięki wiedzy ekspertów, uczestnicy zdobyli umiejętności niezbędne do działania w organizacjach pozarządowych (NGO) oraz samorządach

Przy tworzeniu jedynej takiej Akademii dla młodych współpracowały z nami m.in. Ambasada Wielkiej Brytanii, Akcja Demokracja, OFF School, Green REV Institute, Very Human Services czy Gridaly.

Impuls.academy było świetnym eventem, który nauczył mnie bardzo wiele. Dzięki projektowi poznałem wiele organizacji i osób aktywistycznych. To właśnie dzięki świetnym prelegentom, wspaniałej atmosferze oraz dobrej organizacji, academy pomogło mi  w podejmowaniu kolejnych działań i zwiększyło moją pewność siebie jako aktywisty. Polecam takie Impulsy do działania 💛

Kacper Smotrycki

Absolwent impuls.academy, Fundacja Impuls