IMPULS.LETTER #6
08 kwietnia, 2024

Cześć,

czas tak szybko leci, że ledwo co pisałam pierwszy wrześniowy wstęp, a tu już październik. Trzymam kciuki za wszystkie osoby studiujące czytające ten newsletter, które jutro wracają do akademickiej rzeczywistości spod znaku kolosów, krzyżówek na wykładach i kaw z automatu. Niech moc będzie z Wami 🫶.

Zapraszam do lektury, Alicja

📑 Uniwersytecka ciekawa ciekawostka – swój licencjat pisałam o edukacji medialnej. Dlaczego to mówię? Bo Fundacja zdezINFORMOWANI organizuje projekt poŁĄCZMY kropki!, który stawia na rozwój kompetencji związanych właśnie z mediami i społeczeństwem obywatelskim. Jeśli jesteście z Gdańska i szukacie dodatkowej aktywności na okres październik – listopad, to koniecznie aplikujcie!

• Gdzie? Różne miejsca w Gdańsku

• Kiedy? Projekt składa się z 3 spotkań – 19/20 października, 9/10 listopada i 23/24 listopada

• Coś więcej? poŁĄCZMY kropki!

💆‍♀️ Pracujecie z ludźmi w swoich organizacjach i czujecie, że tylko jedna (1) stresująca sytuacja dzieli Was od całkowitego wypalenia i porzucenia tego wszystkiego na rzecz relaksu w Bieszczadach? Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu przy finansowym wsparciu miasta Warszawy na warsztaty w zakresie dobrostanu i przeciwdziałania wypaleniu. Jako Impuls bardzo nam zależy na tym, żeby w naszej (i Waszych) organizacji działało się dobrze, więc gorąco zachęcam do wzięcia udziału!

🚄 Już w tę środę rusza kolejna edycja konkursu #DiscoverEU, w którym osiemnastolatkowie (na stronie macie dokładne widełki wiekowe) mogą wygrać bilety na darmowe przejazdy europejskimi kolejami. Jeśli macie ochotę na super wycieczkę z okazji ukończenia szkoły średniej, to zerknijcie sobie na regulamin konkursu i wymogi.

🌍 A może akurat jesteście już po studiach (szczególnie lingwistyczno – językowych) i szukacie dla siebie celu i sensu w życiu? Jeśli tak, to Rada Unii Europejskiej zaprasza na kilkumiesięczne, płatne staże w Brukseli. Jak ktoś regularnie czyta newsletter (pozdrawiam i dziękuję!) to wie o co chodzi, bo podobne ogłoszenia już tutaj były.

📱 W segmencie multimedialnym wyjątkowo zapodam filmik inny niż zwykle (czyli nie video esej). Moja polecajka z licencjatu – jeśli jesteście tymi osobami, które nie mogą się uczyć w całkowitej ciszy, ale jako taka muzyka ich rozprasza + lubicie czuć, że nie jesteście sami w swojej bitwie ze studiami, to podrzucam link do kanału, gdzie chłopek praktycznie codziennie robi live streamy swojej nauki z przyjemnymi dźwiękami natury/otoczenia w tle. Serdecznie polecam, ten widok z okna stał się jednym z moich ulubionych xd.

🤵‍♀️I na koniec tak się złożyło, że znowu będę promować Młodzi dla Kujawsko-Pomorskiego (nie tylko obowiązek, ale też przyjemność). A przez promować mam na myśli załączę Wam link do rolki na Instagramie, w której Zosia (pozdro!) opowiada o ich bardzo ciekawej inicjatywie…

do następnego, xoxo