IMPULS.LETTER #1
07 kwietnia, 2024

Cześć,

uff… co to był za tydzień! Razem z innymi działaczami Fundacji Impuls pojechałam reprezentować naszą organizację do serca Unii Europejskiej – Brukseli. W duchu tego mam dzisiaj dla was nie jeden, a dwa międzynarodowe eventy! Ogólnie dzisiaj będzie dużo w sekcji imprez, więc…

Zapraszam do lektury, Alicja

🛫 Pierwsze wydarzenie z sekcji imprez i wydarzeń okolicznościowych, About In Between? 2024, jest organizowane przez Europejska Sieć Pamięć i Solidarność | ENRS i ma na celu poznanie historii regionu Mazur, miejsca styku kultury polskiej i niemieckiej oraz rejonu granicznego pomiędzy Finlandią a Estonią. W edycji 2024 uczestnicy spotkają się w Warszawie na trzydniowych warsztatach, podczas których zapoznają się z technikami przeprowadzania wywiadów, historią mówioną i metodami dokumentacji audio, a potem pojadą do wybranego przez siebie miejsca. Jeśli masz powyżej 18 lat, władasz angielskim na poziomie B2 i jesteś zainteresowanx tematem, to biegnij się rejestrować (tylko do 5 maja!).

P.S: nie martw się o koszty, organizatorzy biorą to na siebie 🥰

● Kiedy? 2-13 września 2024
● Gdzie? Warszawa/miejsce warsztatowe
● Coś więcej? In Between? 2024 | ENRS

🌲 Teraz trochę bardziej zielono i przyziemnie, bo o zdrowiu i żywności. Fundacja Kaczuchy Dziennikarskie, Green REV Institute | Warsaw i koalicja Future Food 4 Climat » O nas organizują Roślinny Horyzont: Debatę o Zdrowiu i Żywności, połączoną z pokazem filmu Katastrofa na Talerzu o transformacji systemu żywności w Polsce. Wydarzenie jest darmowe, wystarczy tylko wypełnić formularz

● Kiedy? 20 kwietnia (ta sobota) 2024
● Gdzie? Centrum Rewitalizacji Jezior w Szczecinku
● Coś więcej? Roślinny Horyzont: Debata o Zdrowiu i Żywności

🛫 Ostatnie “wydarzenie” z sekcji jest dość ekskluzywne, bo skierowane do młodych polityków samorządowych (tych, których wybraliśmy 7.04). Europejski Komitet Regionów – rola | Unia Europejska zaprasza do dołączenia do programu Young Elected Politicians, który jest niepowtarzalną okazją do networkingu zarówno z ludźmi z Komitetu Regionów jak i z innymi młodymi politykami. Rejestracja kończy się w piątek, więc młodzi politycy i polityczki! Do formularza biegiem!

● Kiedy? od ogłoszenia wyników do wiosny 2025
● Gdzie? czasami online, czasami w Brukseli
● Coś więcej? Apply now for the 2024 Young Elected Politician Programme! – Renew Europe CoR

🏆 Teraz będzie sekcja konkursowa, bo studenci Uniwersytetu SWPS we współpracy z Radio Zet ogłosiło pierwszą edycję młodzieżowy konkurs dziennikarski im. Andrzeja Woyciechowskiego 2024. Kierowany jest do młodzieży ze szkół średnich, studentów oraz młodych dziennikarzy, a jego celem jest jest promowanie rzetelnego, jakościowego dziennikarstwa oraz podnoszenie świadomości na temat roli mediów w demokratycznym społeczeństwie. Temat materiałów to „Dwa światy. Dwa punkty widzenia” a deadline jest do 8 maja, więc długopisy/kamery w dłoń!

● Coś więcej? Młodzieżowy konkurs dziennikarski im. Andrzeja Woyciechowskego

Dzisiejszy newsletter będzie wyjątkowo krótki, ze względu na wspomniany wcześniej wyjazd do Brukseli i nadchodzącą rozmowę o pracę (trzymacie kciuki!), ale mam dla was coś na poprawę humoru. Do Green Caffe Nero wraca oferta kawa za książkę! Koncept jest raczej oczywisty, ale łapcie linka po więcej szczegółów!

● Kawa za książkę ❤

Do zobaczenia za tydzień! Obiecuję poprawę i więcej TikToków